Ako mám zaplatiť účastnícky poplatok?
Poplatok je nutné poslať do prvého víkendu priamo na oblastný účet: SK03 5600 0000 0094 2982 7001, do správy pre prijímateľa napíšte meno a zbor aby sme vedeli prideliť platbu k účastníkovi.

Musím sa zúčastniť všetkých víkendov?
Odporúčame zúčastniť sa každého víkendu, lebo doma sa niektoré veci dobiehajú naozaj ťažko. Je ale možné vynechať jeden prednáškový víkend bez ujmy na absolvovaní. O každej neúčasti alebo aj meškaní, je ale potrebné dať čo najskôr vedieť realizačnému tímu.

Musím mať sľub, aby som mohol/mohla ísť na radcák?
Sľub je podmienkou podľa dokumentu Organizačný poriadok, ktorým sa musíme riadiť, vieme však poprosiť o výnimku. Je dôležité mať vedomosti hodné nováčika (bez nich sa na niektorých prednáškach človek chytá len ťažko).

Mám 16 rokov. Neoplatí sa mi ísť rovno na líderku?
Rozdiel medzi radcovským kurzom a lídersko-rangerskou školou nie je len vekový limit, ale aj zameranie. Ak nie si radca/radkyňa a neplánuješ robiť s družinkou, je pre teba lídersko-rangerská škola zrejme naozaj vhodnejšia. Ak ale družinu máš a chceš vedieť ako sa zlepšiť v radcovaní, radcák je kurz na to určený!

Môžem ísť na radcák aj keď ešte len budem mať 14 rokov?
Primárne je radcovský kurz pre ľudí, ktorý už majú na začiatku kurzu 14 a viac rokov. Záleží ale od konkrétnej situácie. Napíš nám a pobavíme sa o tom. – rock.bratislava@gmail.com

Môžem ísť na RO(c)K aj keď nie som z Bratislavskej Skautskej Oblasti?
Prednosť majú členovia našej oblasti, ale kľudne sa prihlás a ak sa zmestíš do 20tky (a spĺňaš podmienky) si náš!

Je treba mať absolvovaný 8hod kurz prvej pomoci ešte pred začiatkom radcáku?
Nie, nie je. Pre ukončenie kurzu je potrebné mať absolvovaný minimálne 8hodinový kurz prvej pomoci alebo zelený stupeň odborky prvá pomoc do konca 4. víkendu. Kurz PP nebudeme organizovať.